Статті, Фідер

Ловля ляща влітку. Снасті, наживка, прикормка.

Лящ, це одна з улюбленіших риб фідеристів. І річ навіть не в тому, що його можна відмінно приготувати до “пінного”, а в тому, що його зайва обережність, надає особливий азарт улюбленому зайняттю.

Найчастіше я ловлю на річці Дніпро, тому все, про що говоритиметься в цій статті, буде для річок із слабкою і середньою течією.

Снасті для ловлі ляща

Вудилище
Зазвичай я використовую вудилище до 120-130г, довжиною 3.9м. Тест обовьязкого середній чи прогресивний. Чому так – тому що лящ, це рибина вагою від 1кг, яка зазвичав ловиться з ям та бровок. Вудилище з середнім чи прогресивним строєм буде добре амартизувати його ривка та буде меньще шансів сходу, чого не скажешь про вудилища фаст чи екстра фаст. Також, таке вудилище дає зможу використовувати більшь тонкі поводки, що також має вплив на клюванная.

Поводки
Поводки використовую довжиною від 50 до 100 см, діаметром ві 0.14 до 0.2. Якщо риба дуже обережна, то використовую 0.14-0.16 + фідергам, якщо лящ клює активно то використовую 0.2.

Гачки
У 99% випадках, я використовую гачки 10 номеру.

Підгодівля.
Лящ, це обов’язково горох, багато гороху! Десь 70% гороху, та 30% магазинної лящової прикормки.
Кормити ляща треба дуже добре та багато. Стая ляща може зпилисосити пів відра за 10 хвилин. Окрім гороху, в прикормку можна добавити магазинну консервовану кукурудзу. Магазинну прикормку краще використовувати солодку: шоколад, ваніль, кориця, бісквіт.

Наживка.
Лящ всеїдна риба, їй подобаються як рослинні наживки, так і наживки тваринного походження. Тому при лові ляща, окрім терпіння, запасіться хорошим набором різних насадок : опариш червоний і білий, черв’як, кукурудза і горох.
Такоє не бійтеся вішати гарні пучки червоного хробака, бажано порізаного на кусочки, це дуже подобається лящу.

При лові ляща, намагайтеся частіше міняти наживку. Деякий час використати рослинну, інший час тваринну. Великий плюс, якщо ви здійснюєте лов на два фідери. Тоді можна з легкістю поекспериментувати з наживкою не втрачаючи часу.

Ще один момент, яким можуть нехтувати початкуючі рибалки, це використання комбінованих наживок. Не бійтеся цього робити, поєднуйте червоного і білого опариша, опариша і черв’яка, опариша і кукурудзу. Тим самим, при перших клюваннях, ви зможете зрозуміти які переваги у риби.

Важливим правилом при лові ляща, та і будь-якої іншої риби – додавання наживки до складу підгодівлі. Тим самим ви зробите вашу наживку привабливішою.

Лов ляща літом.
Влітку, коли вода вже досить прогрілася, лящ знаходиться на глибині. При цьому поводиться цілком активно, але обережно. Тому при лові ляща на фідер, треба приділити увагу пошуку перспективної точки лову, а далі традиційно загодувати знайдену точку.

Ознакою того, що лящ підійшов до точки, може служити слиз, який дуже часто залишається на поводку. Якщо, при перезабросах, він є присутнім, але клювань немає, то треба або збільшити паузи між перезабросами, або пограти з наживкою. Це часто допомагає.

Не переживайте, якщо після перших клювань вони припиняться. Як ми говорили вище, лящ обережна риба. Після перших клювань, риба може спугнуться і підійти до точки через хвилин 15-20.

Схожі дописи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *