Статті, Фідер

Ловля Пеленгаса. Азовське море. Що треба знати?

Хочете поїхати на море та порибалити ? Азовське море – це певно один з кращих варіантів. Море відоме кількістю різноманіття.. Звичайно, що як і на всіх водоймах риби стає меньше, але біля 70 видів все ж таки є.

Самим популярним там є ловля пеленгаса. Привезли його в Азовське море десь в рока в 60-х, але він швидко розмножився за завоював велику кількість водойми

Що таке пеленгас? Це довга, ракетообразна риба.. Відрізняє її від інших кефалевих риб відтінок та очі – помаранчеві або червоні. Середня вага цих риб 3-4 кг, а якщо вам дуже везе в рибловлі, то може попастися рибина до 10 кг. Пеленгас є дуже смачною рибою.

М’ясо з рожевим відтіеком, має щільну структуру та мало кісток. До того ж він дуже корисний.

Зловити його не так просто, як може здатися на перший погляд. Це розумна, хитра, та мощьна риба. Він дуже легко рве браконьєрські сітки та снасті риболовам.

Зловити на вудку чи спінінг його також не просто, риболов має знати деякі нюанси, з якими ми Вас ознайомимо.

Де його краще ловити?
Азовський пеленгас – це риба зграєва, тому якщо вам вдасться попасти на цю зграю, то ви отримаєте шанс непогано відловитися. Бажано шукати малі затоки. В затоках він збивається у зграї при великій температурі води. Дуже гарний варіант, це якщо далеко від берега є пятно милини, там ви його обов’язкого зловите.

Пеленгаса частенько можна помітити візуально. Тому що він маж навик стрибати.. Перед риболовлею постійте, попийте каву, понаблюдайте… Якщо помітили зграю – не думаючи розмотуйте снасті та починайте риболовлю.

Як показує досвід, якщо говорити про Азовське море, то дуже не погано він ловиться на Арабатській стрільці.

Складніше всього його зловити взимку.. Взимку його краще ловити або з човна або з пірсу, використовуючи прикорм щоб затримати його на точці.

Коли його краще ловити на Азовському морі?
Краще всього він клює з травня по листопад (залежно від того, коли температура опуститься до зимової). В холодно пору року пеленгас йде подалі від берегу.

Самий кращий час для лову – ранок. Але буває і навпаки, що увечері ловиться краще..

Пеленгас любить активізуватися після штормів або під час шторму.

Які треба мати снасті?

Поговоримо про більш оптимальні снасті.
Спінінг – від 3 до 4.5 метрів. Чим довше тим краще, бо ця риба дуже рідко підходить близько до берега. Виключенням є тільки ловля з човна.

Стосовно тесту – від 100 до 200 грамм. Кидати треба сильно та далеко.
Котушка – розмір має бути від 5000. На катушці треба мати не менше ніж 300 м волосіні.

Волосінь – треба мати десь до 0.4мм. Але щоб краще летіла оснастка, краще мати 0.3 + шоклідер.

Груз – краще мати груз у формі оливки, він далеко летить та легше відривається від дна..

Гачок – гачок краще мати від 6 до 9 номера. Розмір має бути такий, щоб на нього можна було надіти пінопласт. Пінопласт треба для того, щоб гачок відіймався над травою.

НАЖИВКА
Улюблена наживка – ще морський хробак. Знайти його можна в мулі у лиманах або купити на базарі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *