Спінінг, Статті

Особливості та нюанси ловлі судака на джиг

Zander

Найрезультативнішим і цікавішим способом лову судака можна назвати лов з використанням джиговых приманок. Але відразу відмітимо, що отримати позитивний результат вдасться тільки заумови відповідального підходу до підготовки снастей і вибору місця. Упіймати судака, який відноситься до дуже обережних хижаків, вийде, тільки якщо спінінг буде правильно налагоджений, вірно будуть підібрані приманки і тактика лову.

Особливості вибору спінінга для лову судакаспиннинг

Відмітимо, що вибір снастей для лову судака повинен здійснюватися виходячи з різних чинників. В першу чергу слід враховувати умови водойми і його тип. Так, наприклад, для лову судака на стоячій водоймі і на річці зі швидкою течією підбиратиметься спінінг з різними характеристиками. Також при виборі вудилища треба враховувати спосіб лову, а саме як робитиметься процес – з човна або з берега. Цей момент особливо важливо роздивитися при виборі довжини вудлища.

Умови лову впливають найбільше на вибір спінінга : відразу відмітимо, що універсальних варіантів спінінгів для лову судака не існує. Розглянемо варіанти спінінгів, які підійдуть для лову з човна і з берега :

Для лову з берега відмінним вибором стане вудилище, довжина якого знаходиться в межах 2.4-2.7 метра.
Якщо ловля хижака частіше має відбуватися з човна, то розглядати рекомендується варіанти завдовжки 1.8-2.1 метра.

Вибираючи спінінг для лову судака, слід враховувати, що у цього хижака кістлява паща, пробити яку навіть гострим гачком вдається за умовивиконання сильної підсічки. Зробити це вийде тільки жорстким спінінгом.

Вибираємо котушку
катушка
Отже, на спінінг, яким планується ловити судака, правильно буде встановити безінерційну котушку з розміром шпулі від 2500 до 4000. За допомогою такої котушки легко вдасться впоратися з виведенням трофейного судака.

При виборі котушки слід розглянути в першу чергу якість шпулі і матеріал, з якого вона виготовлена. Також не менше уваги необхідно приділити фрикціону і його розташуванню. Досвідчені рибалки радять купувати котушки з переднім фрикціоном.

Що стосується кількості підшипників, досить часто можна почути, що чим їх більше, тим краще – можливо це так у випадку з короповим ловом, а ось для судакової котушки досить і 3-5 підшипників в конструкції, щоб гарантувати зручність, надійність і ефективність.

Волосінь на судака
шнур
Для лову підійдуть як плетінка, так і звичайна волосінь, але відразу слід зазначити, що останній варіант більше підійде, якщо планується ловити щуку, а оскільки ми націлюємося на судака, то правильно буде зупинити вибір на першому варіанті. Чому? Пов’язано це з відмінними технічними показниками плетінки, вона при мінімальному перерізі здатна витримувати значні навантаження на розрив. Окрім цього, її застосування дозволяє забезпечити оснащення максимальною чутливістю, що особливо важливо при лові донного та пасивного хижака.

Вибір діаметру здійснюється виходячи з того, яких розмірів водиться судак у водоймі, де планується здійснювати його лов. Так, для лову судака вагою 3-4 кг (що для більшості наших водойм сьогодні, на жаль, велика рідкість) досить використати плетений шнур перерізом 0.1 мм. Але слід праховувати не тільки вагу трофею, а й дистанцію ловлі з вагою приманки. Якщо треба кидати максимально далеко ваги до 20г, то ідеально підійте 0.6# шнур 4х. Якщо ваги до 30г, то 0.8#, якщо 30+ то бажано мати шнур 1.0#+/

Вибір джиг-голівок

джиг
Підібрати джиг голівку насправді нескладно, проте все ж треба враховувати деякі правила. Так, важливо знати, що ваги джиг-головки повинно бути досить для того, щоб приманка після pf,hjce опускалася швидко на дно і не зависала в товщі води під дією сили течії (якщо воно є присутнім на вибраній ділянці водойми). Чинники, що впливають на вибір джиг-головки :

розмір і форма приманки;
сила течії;
глибина на ділянці лову.

Виконати монтаж оснащення можна різними способами, відмітимо три найпоширеніших і вживаніших частіше за інших при лові судака :

За допомогою грузила-чебурашки, до якого прикріпляється офсетний гачок та інші.
Джиг-голівка прив’язується до повідца з флюрокарбону, який вяжеться лр основної волосіні (найкращий з варіантів).
Монтаж на відвідному поводку, перевага в максимальній чутливості, – відмінний вибір для лову пасивного хижака.

Вибір слід здійснювати з урахуванням пори року, особливостей водойми, типу приманки і активності судака. На якому варіанті зупинитися, вирішувати тільки вам, поекспериментуйте, і ви відразу зрозумієте, який з варіантів монтажу буде найзручнішим, а головне ефективним.

Вибір штучної приманки для судака
yakim baits
До вибору приманок слід віднестися з максимальною відповідальністю. Важливо враховувати умови лову, прозорість води, пору року. Відмітимо, що краще всього судак реагує на приманки наступних колірних відтінків : Масло, кислота, фіолет, lox.

Що стосується розміру, то досвідчені рибалки радять зупиняти вибір на приманках, довжина тіла яких знаходиться в межах 8-12 см. Із за особливостей будови пасти судак віддає перевагу вузьким приманкам.

Слід зазначити, що краще всього судак реагує на віброхвости і твистеры. Серед величезного асортименту силіконових приманок, які представлені на ринку, можна виділити моделі виробництва Keitech, Rains, Fanatik, які вигідно відрізняються якістю і ефективністью.

При виборі колірного оформлення, розміру і форми приманки, завжди слід враховувати погодні умови, час доби і активність хижака. Відмітимо, що у весняний період рекомендується підбирати приманки невеликого розміру, а ось ближче до кінця літа судака стануть залучати великі і об’ємні варіанти силіконових приманок.

Вибираємо місце для лову судака

Щоб лов судака був максимально результативним, недостатньо підібрати приманки і правильно настроїти снасті: важливо окрім цього знати звички хижака і уміти визначити найбільш перспективні для його лову місця і ділянки на водоймі. Якщо при виборі місця будуть допущені помилки, то, швидше за все, ви відправитеся додому без улову, у кращому разі вдасться упіймати декілька невеликих судаків.

Розглянемо найбільш перспективні для лову цього хижака ділянки на акваторії. Отже, завжди найбільшу увагу треба приділяти місцям з різкими перепадами глибини, саме тут найчастіше зустрічається активний хижак. Окрім цього, не можна залишати без уваги руслові бровки, прибережні вири і місця на виходах з ям.

Варто відмітити, що залежно від періоду року судак зустрічатиметься на різних горизонтах. Так, приміром, навесні або пізньою осінню частіше вдається відшукати хижака на глибині 4 і більше метрів. У літні місяці і в першій половині осені судака успішно можна ловити на ділянках водойми глибиною всього 2-3 метри.

Якщо лов судака здійснюється на річці, то рекомендуємо звертати увагу на вигини русла, оскільки тут завжди утворюватиметься перепад глибини і нерідко зустрічаються глибокі ями.

Трохи про техніку лову судака

Назвати клювання судака обережним – це все одно що нічого не говорити: часто трапляється, що після завершення проводки, витягнувши приманку з води, рибалка виявляє, що силікон практично повністю стягнутий по гачку. Чому? Відповідь однозначна: сталося клювання, але рибалка її не помітив, оскільки снасть була неправильно розташована по відношенню до води.

Досвідчені рибалки радять відразу після занедбаності приманки тримати вудилище під кутом приблизно 45-50 градусів і при цьому постійно дивитися на кінчик спінінга. Тільки при такому розташуванні вдасться не лише чітко контролювати поведінку приманки під час проводки, але і помітити будь-які дотики риби до приманки. Визначити, що приманка лягла на дно, можна по послабленню кінчика спінінга : якщо кінчик спінінга під час проводки різко сіпнеться вперед або станеться послаблення волосіні, це сигнал до того, що треба виконати різку і сильну підсічку.

Ловити судака можна використовуючи різні варіанти проводки, все залежить від типу вживаної приманки. Проте якщо судака ловимо, використовуючи активний силікон, то немає нічого кращого, ніж ступінчаста проводка. Виконати її нескладно. Після занедбаності дозволяємо приманці повністю опуститися на дно, вичікуємо 3-5 секунд і після цього виконуємо 3-4 обороти котушки, можна робити короткі ривки, після яких обов’язково повинна настати пауза, тривалість якої залежить від активності хижака і глибини в точці лову.

У 90% слачаїв клювання судака відбувається у момент паузи, виражається у вигляді короткого удару або легкого зачепу. Приманку судак бере акуратно, тому рідко коли клювання вдається відчути в руці, як це відбувається під час лову щуки. Основним сигналізатором є кінчик спінінга, тому в процесі виконання проводки важливо постійно і уважно на нього дивится.

Підсічка виконується у момент клювання, вона має бути упевненою і сильною, якщо все буде зроблено правильно і своєчасно, то складнощів з упійманням хижака не виникне і залишиться справа за малим – підвести спійманого судака до сачка і витягнути його на берег.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *