Статті, Фідер

Фідерні катушки. Які бувають? Як обрати?

Відмінна риса фідерної ловлі в тому, що тут ми використовуємо котушки з масивными шпулями, такими як від 3000 і вище. Пов’язано це з тим, що фідерня ловля найчастіше проходить на далеких дистанціях, від 50 м на великих водосховищах і річках і від 15 м на малих водоймах. Саме при лові фідером велика шпуля дає можливість комфортніше скидати волосінь, а також, при перезабросах з більшою швидкістю вимотувати її з води. Якщо ви хочете, щоб котушка прослужила вам довго, не варто брати її зі шпулею 1500-2000.

Не забувайте, що для фідерної ловлі ви будете так само використати годівниці, вага яких від50-60 грам і набагто більше, тим самим ви перевантажите механізм котушки привівши його до несправності.

Давайте розберемо, яку котушку підібрати під певний клас вудилищ :

Для вудилищ медіум і пикер класу краще підбирати котушки з шпулею розміром 3000-3500. Розглядаючи клас Heavy, то тут потрібна шпуля від 4000. А ось такі котушки, в яких шпуля 5000-5500 призначаються для вудилищ класом Extra Heavy, для коропового лову або ж лову на особливо далеких дистанціях велики вагами.

Поглядаючи на бюджетну сторону, то тут в котушках використовуються дешеві шпулі, виготовлені з твердого пластика або ж звичайного графіту. Дорожчі варіанти виготовляються з алюмінію. Є певні особливості лову, якщо у вас на котушці стоїть плетений шнур, то шпуля обов’язково має бути з напиленням нітриду титану або алюмінюєва. Важлива деталь, на яку треба звертати увагу, це з якого матеріалу ролик ролика (лесо укладователя), саме він перетирається самим же шнуром.

Величезним плюсом є те, коли в комплектації йде дві шпулі, на одну ви зможете намотати монку, а на другу плетінку. Але досить-таки мало виробників випускають комплекти з двома шпулями, оскільки це відражається на вартості.

Важлива деталь при виборі шпулі, це її глибина. Величезна кількість котушок бюджетного класу якраз з глибокими шпулями, за рахунок цього, якщо ви бажаєте ловити делікатними снастями, які дозволяють робити більш дальні заброси, треба шукати не глибокі шпулі, оскільки попередні розраховані на намотування 200 м волосіні з не великою тольщиной.

Бувають такі ситуації, коли вам подобається котушка, але її глибина не влаштовує зовсім, і тут є вихід, необхідно зробити бекінг, намотати на котушку потрібну кількість моноволосіні чи старого шнуру, а зверху вже ви зможете намотати ту волосінь, на яку проходитиме лов. Варто звернути увагу що для бекінга потрібна дешева монка, подібна діаметром тією на яку будите ловити, товста волосінь тут же не підійде.

Варто розглянути і вагу при виборі котушок. Середня вага у котушки з шпулею 4000-5000, це трохи менше 400 грам. Що стосується котушки з шпулею 3000 і більше, то зупинятися на них краще, якщо ви націлені на лов не великої риби. У таких випадках для вас підійдуть котушки з вагою до 300 грам.

Укладання волосіні, ще один не мало важливий факт, оскільки волосінь, яка максимально добре укладена на шпулі, допоможе робити дальші ззаброси і позбавить від утворення бороди. Є таке переконання, що найякісніше укладання волосіні у котушок з нескінченним гвинтом, хоча в нових моделях все частіше зустрічаються котушки з досить-таки непоганим укладанням волосіні і без нього.

Для правильної і якісної роботи котушки, підшипників треба 4, а оптимально 6 кулькових і 1 роликовий в ручці. Ви будите розчаровані, якщо зупините свій вибір на китайській котушці з 15 підшипниками, нехай їх буде менше, але вони будуть якіснішими. Так само не забувайте стежити за вагою котушки, чим більше підшипників, тим вона важче, що може позначитися на її функціоналі.

Фрикціон і байтрайнер. Фрикціон ділиться на два типи короткі і довгі. Якщо ви злегка підкручування гайки, і вона тут же затиснеться то це короткий фрикціон, він ідеально підходить для лову на коропа. Для усіх інших видів лову підійде другий варіант. Тут ви робите близько 5 поворотів гайки, це дозволить виставити широкий діапазон натягнення волосіні. Так само важливе місце розміщення, передній фрикціон досить таки складно регулювати при виведенні риби, а із заднім це не складе труднощів.

Зараз на ринку зустрічаються котушки об’єднуючи в собі два фрикціони: короткий і довгий.

Що стосовно байтрайнера, то він стане вірним помічником при лові більшої риби. Принцип його роботи полягає в тому, що за допомогою руху важеля ви можете ослабити фрикціон, якщо цього не зробити вчасно, то риба просто на просто може потягнути вашу вудку, при сильно натягнутому фрикціоні. Байтрайнер має швидку дію у відмінності від фрикціону, привести його в дію займає декілька секунд, так само, як і відключити, а відбувається усе це за рахунок звичайного повороту скоби.

Так само його плюсом є те, що він може служити певним сигналізатором клювання, за рахунок тріску, який видається під час підбурювання волосіні.

Схожі дописи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *