Статті, Фідер

Що треба знати новачку про фідерні вудилища?

У цій статті, ми вам розповімо все, що треба знати про фідерні вудилища.

Країною винаходу цієї риболовецької снасті є Англія. Саме тут були здійснені перші спроби лову на цю донну снасть. Головна відмінна риса фідера від інших те, що тут використовується вудилище, в якому вершина і є сигналізатор клювання, так само головна особливість, це спеціальна годівниця фідера для годування риби, за допомогою якої риба утримується в певній точці, використовуючи приготовлену вами сумішь.

Вудилище фідерне
Фідерне вудилище зазвичай має декілька змінних вершин, які відрізняються своєю жорсткістю, а так само міняються залежно від ваги годівниці, погоди та умов лову.

Перед купівлею фідерного вудилища, треба уважно проаналізувати де ви будите ловити, яку рибу, і на якій дистанції.
Спершу розглянемо класифікацію вудилищ фідерів, і якими вони бувають

Лад буває:

Строй фидера

1 Повільний – При забросі абож при вивадуванні, вудилища повільного ладу згинаються практично по всьому бланку, таке вудилище дозволяє відмінно відчути увесь кайф виведення риби, і не погано справляється з її ривками. Але таке вудилище підходить тільки під стоячі водойми, оскільки на течії вудилище просто на просто зігне в дугу. Ще варто додати, що вудилище повільний ладу гірше попадає точно в точку лову, що у фідерній ловлі є дуже важливим моментом.

2. Середній – В середньому строї вудилища згинається друга половина бланка, таке вудилище підійде як для озер, так і для річок з помірною течією. Вудилище середнього ладу відмінно справляється з рибою, амартизируя її порив та жагу піти від вас, так само дозволяє використовувати більшь тонкі поводки за рахунок свого ладу.

3. Швидкий – Згинається верхня третина вудилища, фідер швидкого ладу чудово підійде для лову на течії, але так само його можна використати при лові на стоячих водоймах. Таке вудилище досить потужне, воно дозволяє добре контролювати рибу після підсічки, швидко підняти її за бровки, і не дати їй упертися в щось. Так само це вудилище дозволяє досить далеко і влучно кидати..

Тест вудилища

1. Фідер класу Light – в основному вони йдуть тестом до 60 грам, такий фідер більше підійде для озер, а так само для річок з невеликою течією.

2. Медіум фідер (Medium) – в середньому вудилища класу медіум, йдуть до 80 грам, такі вудилища підійде як і для озер, так і для помірної течії.

3. Супер важкий фідер (Extra Heavy) – такі фідера застосовуються на річках з середньою і швидкою течією, тест такого вудилища в середньому до 150 грам, але є моделі які доходять до 200 а то і більше грам. Вудилища класу екстра хеви як правило Швидкого та екстра швиодкого ладу.

Рекомендується не перевищувати допустимий тест, аби уникнути поломки вашого вудилища. Так само завжди варто пам’ятати про те, що місткість вашої годівниці в середньому 30 грам, тому якщо ваше вудилище є з тестом до 150 грам, відповідно допустима вага годівниці для вашого вудилища – 120 грам + корм.

Виходячи зі всього, слід зробити висновок, що для максимального комфорту, вудилище підбирається під певні умови, як і у будь-якому іншому виді лову.

Особисто ми рекомендуємо таку навеличку таблицю, щоб допомогти вам обрати вудилище:
Озера та малі річки з повільною течією: Фідер від 3.3 до 3.9м, з максимальним тестом до 80 грам
Малі річки + Дніпро з середньою течією: фідер від 3.6 до 4.2м, з максимальним тестом до 120-150 грам
Дніпро + Десна, середня та швидка течія: фідер від 3.6 до 4.2м, з тестом до 150-180 грам.

Нехай щастить!

Схожі дописи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *