Спінінг, Статті

Як обрати катушку для спінінга

У попередній статті ми розібралися як вибрати спінінг початкуючому рибалці (посилання), тепер розберемося як підібрати котушку до вашого спінінга.
Для ідеального балансу снасті, і в першу чергу для максимального комфорту лову, не мало важливо підібрати правильну котушку саме під ваш спінінг. При виборі котушки слід звертати увагу на такі параметри як: вага котушки, розмір шпулі, розташування фрикціону, кількість підшипників, ну і що дуже немало важливе – якість виготовлення!

Який розмір котушки, що віддається перевага, до вашого спінінга.
Розміри котушок спінінгів починаються від 500 до 4000, але розмір так само залежить від виробника, десь він не багато може відрізнятися, наприклад, у такого світового бренду як Daiwа котушка розміром 3000 буде більше, ніж котушка Shimano з аналогічними показниками.
Так який же все-таки оптимальний розмір котушки під ваше вудилище?
– Для вудилища класу Ultralight ми рекомендуємо котушку розміром від 1000 до 2000.
– Для вудилища класу Light ми рекомендуємо котушку розміром від 2000 до 3000.
– Для вудилищ класу Medium\heavy ми рекомендуємо котушку розміром від 3000 до 4000.

Важливі моменти у виборі котушки
Тепер ми розберемо, на що, в магазині, треба звертати увагу при виборі котушки спінінга. По-перше, це плавність її ходу, і те наскільки рівно вона укладає шнур. У ідеалі було б прямо в магазині намотати на неї вже наявний шнур, якщо шнур сіл рівно, без всяких вад, означає намотування у котушки хороша, ставимо плюсик в її характеристики. Так само котушка не повинна заїдати, видавати звуків, і різного похитування.

Якщо ви збираєтеся використати спінінг для лову джигом, або ж як універсал, то ми однозначно рекомендуємо використати плетений шнур, тому у вашій котушці обов’язково має бути металева шпуля. Якщо ж ви зібралися ловити суто залізом, то тут можна використати волосінь, до неї підійде і пластикова шпуля.
Котушку треба вибирати обов’язково з низькопрофільною шпулею, у такому разі вам не доведеться робити Бекинг (підмотування волосіні під ваш основний шнур. Ідеальне намотування шнура – 2мм від борту, відповідно глибока шпуля не дасть вам цього результату без підмотки.

В ідеалі буде якщо ви візьмете з собою спінінг і перевірите баланс з котушкою, яку ви вибрали. Робиться це просто – беремо спінінг з котушкою, кладемо його на палець трохи вище за котушку і оцінюємо, спінінг не повинен перевалювати.

КІЛЬКІСТЬ ПІДШИПНИКІВ
Для того що б шнур не псувався, і не прорізав ролик лескоукладователя – в нім обов’язково має бути підшипник. Чим більше підшипників, тим краще – це не є правильною інформацією, кількість не вказуватиме на якість. Краще узяти перевірені варіанти, навіть якщо у котушки 3-5 підшипників, все одно вона прослужить довше чим дешевий Китай. Серед бюджетних варіантів, рекомендуємо подивитися убік Ryobi Ecusima, вони звичайно не дуже легкі, але славляться своєю довговічністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *