Спінінг, Статті

Як обрати спінінг новачку?

Азура

Як обрати спінінг початковому рибалці? Напевно, кожен новачок, ставить питання – якій же вибрати спінінг і від чого відштовхуватися? У цій статті ми постараємося максимально розкласти вам все по поличках. Спочатку, вам необхідно розставити свої пріоритети і відповісти на декілька питань: Де ви будите ловити? Яку рибу? Якими приманками? І що ви, взагалі хочете від цього виду лову? Якщо ви ще не визначилися з вище розставленими пріоритетами, і хочете щось універсальне, тоді ми пропонуємо довіритися нашим рекоменлаціям:

ДОВЖИНА
Оптимальна довжина при береговому лові – від 2.1 до 2.4 метра. З вудилищем такої довжини, ви зможете цілком комфортно рибалити не лише з берега, але і частенько з човна, в пріоритеті все-таки буде довжина до 2.1 метра. Для любителів рибалити на суто далеких дистанціях, ми рекомендуємо вудилище завдовжки від 2.4 до 2.7 метра.

ТЕСТ СПІНІНГА
Тест вудилища залежить від того, якими приманками ви будите користуватися і яку рибу збираєтеся ловити. Ми запропонуємо вам декілька універсальних варіантів під різні умови:
Якщо ви хочете ловити в основному дрібну рибку у вільні пару годин від роботи, то вам ідеально підійде вудилище класу Ultralight, з максимальним тестом до 7 грам. Таке вудилище дозволити вам ловити різними кракозябрами, маленькими вертушечками, колебалочками і так далі, саму різну рибу.

Якщо ж ваша мета лов окуня або ж щуки з берега, на водоймах без течії, де глибина до 5 метрів, то вам підійде вудилище класу Light, з тестом від 2 до 10 грам, або ж від 3 до 15.
Для лову на глибинах від 5 метрів, або ж на водоймах з помірною течією, вам більше підійде вудилище класу Medium, тестом від 5 до 25 грам.
Для лову суто на річках зі швидкою течією, вам слід розглянути варіанти вудилищ класу Heavi, тестом 10-30 грам і більше.

Якій вибрати тест вудилища? Що таке тест вудилища?
Тест вудилища відповідає за те, з якими вагами ним комфортно працюватиме, і яку максимальну вагу він зможе кидати. Дуже багато спінінгів дозволяють себе перевантажувати, але ми настійно НЕ РЕКОММЕНДУЄМО цього робити. Так само, дуже часто виробники пишуть не достовірну інформацію, обманюючи потенційного покупця, тому не треба, на першій же риболовлі, використовуватм максимально допустиму вагу вудилища. Обов’язково враховуйте те, що кожна приманка окрім вантажу, так само має свою вагу, якщо говорити про лов ДЖИГОМ, тому слід обов’язково залишати запас від 2 до 10 грам, знову-таки – все залежить від правдоподібності заявлених характеристик.

Вибираючи спінінг, ви повинні розуміти, що закинути вагу менше нижнього тіста, буде скрутно, а ловити приманками більше заявленого тіста – загрожує поломкою.

ЛАД ВУДИЛИЩА
Якщо вам більше до душі ДЖИГ, то ми рекомендуємо вибрати вудилище швидкого ладу (Fast, Extra Fast). У вудилищах швидкого ладу, працює суто кінчик, а уся інша частина залишається не рухливою, відповідно це робить його чутливішим, що дозволяє відчувати проводку і клювання прямо в руку. Так само, вудилище швидкого ладу, дозволяє ідеально контролювати гру приманками

Якщо ви хочете ловити вертушками і колебалками, то ми рекомендуємо вам звернути увагу саме на вудилища з середньому ладом, по скільки цей тип ладу відмінно дозволяє справлятися з проводками вище представлених видів приманок. Постараємося пояснити чому так, візьмемо приміром вертушку – при її проводці, вудилище швидкого ладу сприяє прискоренню її роботи, але при щонайменшій паузі або ж підводному дефекті, ваша вертушка швидше за все зупиниться, і перестане працювати, чого не скажеш про вудилище середнього ладу, це ж вудилище це усе компенсує за рахунок свій еластичності.

Як ми згадали вище, дуже часто виробники заявляють не зовсім вірні характеристики, тому постараємося пояснити вам як перевірити лад вудилища. Досить узяти вудилище в руку, так, щоб рукоять упиралася в передпліччі, уперти вказівний палець у бланк вудилища над катушко-держателем, і зробити в міру різкий встрях, якщо вудилище захиталося по усьому бланку, означає воно являється повільного або середьного строю (Slow, Moderate), якщо запрацювала 1\3 часть вудлища, та воно практично одразк зайняло начальне положення, це означає що вудлище швидкого строю (Fast).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *