Статті, Фідер

Як обрати шнур для фідерної ловлі.

Який шнур обрати для фідера

Є різні параметри при виборі шнура для фідера, на які варто звернути детальну увагу, а є ті, які практично не грають ніякої ролі в успіху риболовлі і на них можна не зациклюватися.

Кількість жил плетіння

Це якраз важливий момент, тому що від нього і залежить багато чого. Плетінку ділять на дві категорії, а саме, на чотирижильну і восьмижильну.

Чотирьохжильна складається з чотирьох сплетених між собою ниток. Модель з таким плетінням більше підходить для риболовлі на фідер. Такий шнур більше зносостійкий і важче перетирається об ракушку та інші аномалії дна. При однаковому діаметрі з восьмижильним шнуром, у чотирижильного кожна нитка товще і тому вона набагато важче перетирається, що важливо в фідерній ловлі.

Восьмижилка складається з восьми ниток, які щільніше сплетені між собою і в цьому є перевага, але воно не принципове при лові на фідер. Такий шнур менше шумить об кільця при виведенні та дає кращий заброс, але він швидко перетирається об дно, що є великим мінусом

Також восьмижильний шнур на багато дорожчий чотирьохжильного

Діаметр плетінки для фідера

Інформація по діаметру і розривного навантаження на упаковці

Можна практично не звертати уваги на діаметр який вказаний на упаковці в міліметрах. Якщо взяти шнури з одним діаметром, але різних брендів, то товщина плетінки відрізнятиметься незважаючи на один показник вказаний в міліметрах. Тому що у плетінки цей параметр поняття відносне. Хіба що можна у рамках однієї серії орієнтуватися якій товщі шнур, а якої тонше.

Розривне навантаження

А ось розривне навантаження цей якраз той параметр, на який треба дивитися при виборі плетеної волосіні для фідера. Часто розривне навантаження вказане в либрах (1 lb = 0.4536 кг). Наприклад, рекомендую вибирати для лову на стоячій воді плетінку з показниками 0,8 або 10 LB, а якщо риболовля планується на течії, то ставимо модель з показниками в 12 або 15 LB. Не рекомендується ставити менше 0,8 LB, оскільки він погано тримає вузол і це негативно позначиться на риболовлі.

Вибір по японській класифікації

Також плетінка позначається по японській кваліфікації за допомогою грат (#). Якщо робитимете вибір по Японії, то для стоячої води беремо з параметром #0,8, а для течії #1,0 або #1,2. Тобто виходить, вибір робимо виходячи з кількості ниток і це частенько чотирижильний варіант, а потім дивимося на показники в либрах або по японській кваліфікації залежно від інформації на упаковці.

Колір

Колір у плетінки фідера не найважливіший параметр, але все-таки деякі переваги він дає рибалці. Наприклад, яскрава плетінка помітніша і може показувати в якому місці шнур входить у воду. Є також різноколірні плетінки, які міняють колір через певну кількість метрів, але для новачків ця швидше надмірність, ніж зручність. Тому ви можете звертати увагу на колір, але не зациклюватися. З часом колір втрачається, а у дешевих плетінок це відбувається швидко.

Форма

У ідеалі форма шнура має бути круглою і на це треба звертати увагу при купівлі. Не беріть плоский шнур, оскільки такі шнури більше збирають сміття, а також не годяться при лові на течії. Якщо при лові на стоячці ще допустимо ловити з неідеально круглим шнуром, то для річки він має бути круглим і тонким, щоб оснащення не зносило течією.

Стійкість до стирання

Чотирижильний шнур стійкіший до стирання, і саме його варто вибирати. А новачкам я б рекомендував вибирати плетінку для фідера тільки з 4 жилками. Якщо все-таки вирішили купувати 8-й жильний плетений шнур, то при лові варто використати шок лідер з монофильной волосіні або більш товстого шнура.

Спеціальнмй шок лідер для фідера врятує ваш шнур, оскільки він виготовляється з монофильной волосіні, яка стійкіша до тертя об черепашку і камені. В першу чергу це актуально при лові на річці.

Схожі дописи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *