Спінінг, Статті

Джиг голівки (jig – head)

Успіх джиг фішингу залежить не лише від правильно підібраного спінінга, але і оснащення, а саме такого елементу як джиг голівка. Цей маленький металевий важок здатний змінити хід навіть самої неуловистої риболовлі!

У цій статті ми представимо теоретичну базу з конкретними прикладами і порадами про те, що таке джиг голівка, на які види вони класифікуються, та вкажемо важливі параметри цього елементу джигового оснащення. Від вас залишається лише підкріпити теоретичні знання практикою!

Що таке джиг голівка?

Джиг голівка або англійський аналог цього поняття jig – head – один з видів грузил, вживаних для джиг-приманок при ловлі спінінговим джигом.

Вантажило – це елемент оснащення, призначення якого зводиться до збільшення ваги риболовецької волосіні і гачка і доставки приманки на задану глибину.

Таким чином, джиг-голівка – це грузило, що має певну форму, до якого закріплений гачок. Назва “голівка” з’явилася у зв’язку з тим, що фіксація грузила робиться в головній частині приманки і з’єднується з нею в єдину конструкцію.

Область використання – усі види риболовлі на джиг-приманки. Використовуваний вид вудилища – спінінг.

Види джиг голівок

По вазі.

По цьому параметру цей елемент оснащення підрозділяється на наступні види:

для лову стилем наноджиг – вага до 3 г;

для лову мікроджигом – вага від 3 до 7 г;

легкий джиг – від 7 до 21 г;

середній джиг – від 21 до 42 г;

важкий джиг – 42 і більше грамів.

Цей параметр важливий при лові на глибині і водоймі різної швидкості течії. Також вага вантажу визначається виходячи з характеристик спінінга та розміру майбутньої здобичі.

Приклади застосування вантажу за різних умов лову :

Стояча вода і глибина 2 м – вага голівки береться 2 або 3 грам. Чим сильніше течія води і глибина, відповідно треба збільшувати і вагу вантажу.

Глибина 6 м з течією із швидкістю 3 м/с – вага 30 – 45 грам.

Глибина 4 м і течія до 2 м/с – вага від 12 до 15 грам.

Великий басейн і глибина від 4 до 6 м – вага від 10 до 14 грам

Глибина від 6 до 10 м – вага від 14 до грам

Глибина понад 10 м припускає використання вагою від 18 до 30 грам.

Вага – важливий параметр, який впливає на швидкість занурення, глибину та дальність забросу. Вважається, що при виборі ваги треба керуватися часом (швидкістю) заглиблення вантажу, яке в середньому повинне складати від 2 до 5 с. В даному випадку, варто враховувати і природні чинники водойми і місцевості, які можуть зменшити або збільшити цей час. Завжди треба експериментувати.

Рада: для початкуючих рибалок-спінінгістів, при ловлі щуки в зарослях, оптимальною вагою вважаються грузила від 1,5 до 3,5 р. Таку вагу слід випробувати на недалеких дистанціях, відчувши поведінку грузила у воді. Після чого вибрати грузило з відповідною вагою.

Матеріал джиг голівок

Джиг голівки зі свинцевого металу – отримали популярність в рибному лові за рахунок доступної ціни, доступності самого металу і простоти в обробці, що дозволяє будь-якому зацікавленому рибалці з легкістю виготовити такий елемент оснащення в домашніх умовах або купити за коійки. Мінусом є те, що з часом вантаж починає окислюватися і покриватися білим нальотом.

Вольфрамові – виготовляються не з чистого вольфраму, а із сплаву, до складу якого входить, у тому числі і цей метал.

Достоїнства вольфраму :

метал має перевагу у ваговій категорії після відношення до свинцю;

вольфрамові голівки набагато компактніші за свинцеві (якщо брати кожен елемент в однаковій вазі), це впливає на дальність закиду;

міцніші, наприклад, зберігають свою форму при ударах об камені;

хороша звукова анімація, яка проявляється при постукуванні об камені, що притягує рибу в каламутній воді

Недолік – дуже висока ціна.

Вантажила з латуні – застосовуються в рибному лові, але це не практичний сплав, який із-за своїх м’яких якостей матеріалу швидко робиться непридатним.

По відношенню до гачка

Джиг голівки забезпечені “утримувачем приманки” гачком відрізняються тим, що мають зачіп у вигляді кільця у верхній частині конструкції голівки і фіксатор, що служить стопором і має різноманітні форми. Завдання стопора – не дати приманці зірватися з гачка. Джиг голівка з фіксатором конкретної форми підбирається по вазі, довжині приманки і умов рибного лову. Наприклад, при мікроджигу переважно використовують голівки з фіксатором кулястої форми або обходяться без нього.

а – фіксатор у вигляді “шпильки” або “голки”;

б – “кулі”;

у – “гриба” (парасольки);

г – “стріли”;

д – без фіксатора.

Слід брати до уваги і характеристики гачка. Так, при ловлі великого хижака краще застосовувати гачки з дроту більшого діаметру, а гачки з тонкого матеріалу краще застосовувати в коряжниках, оскільки вони з легкістю розгинаються при відчепленні.

Важливо! Розмір гачка для джигового грузила залежить від конкретної приманки, її розміру, форми і так далі. Так, з великими приманками застосовують і великі гачки і навпаки. Також слід врахувати і місце риболовлі (чиста водойма або з рослинністю і каменями), активність (поведінка) хижака. Великі гачки дозволяють з успіхом завершити більшість клювань, але і впливають на кількість зачепів і навпаки.

Гачки для джиг голівок можуть мати наступну нумерацію:

від №10 до №1, де 10-й номер – найменший гачок;

від №1/0 до № 5/0, де 1-й номер – самий найменший за розміром гачок.

Співвідношення розміру джиг голівки до розміру приманки:

1\0 від 2 до 2.5″
2\0 від 2.5 до 3″
3\0 від 3″ до 3.5″
4\0 від 3.5 до 4.2″
5\0 від 4 до 5-5.5″

Ще багато залежить від форми та фізаки приманки.

Важливо! Різні виробники означають нумерацію свого товару по-різному.

Особисто я рекомендую використувувати джиг голівки при ловлі щуки, вони показують самий стабільний результат.

НХНЧ!

Схожі дописи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *