Початок осені – це сама очікувана пора багатьох спінінгістів. Лов щуки у вересні на спінінг рідко буває непродуктивним. В цей час вода остиває, стає прозоріше, в ній багато кисню і мальок, що підріс, стає гарним лакомством для щуки.
Одним з головних індикаторів, що показують рибалкам, що настає активна пора лову щуки, є початок активного листопада з берези. Ця народна прикмета ніколи не підводить.
Кожна риболовля буде набагато продуктивніша, якщо рибалка заздалегідь визначить, де зараз швидше за все, знаходиться об’єкт його полювання.
Щука у вересні починає активно переміщатися по усій акваторії водойми у пошуках їжі, чим прохолодніше вода, тим рідше вона стоїть на місці, на відміну від літніх місяців, коли вона очікує своєї здобичі в улюбленому місці під водною рослинністю або біля корчів. Причому, майже скрізь, її найбільша активність доводиться на полудень. Вона дуже охоче жирує вдень. Тому риболовля на щуку восени, у вересні, та і в жовтні, може проходити в комфортних умовах, при денному освітленні, що дуже подобається багатьом рибалкам.
Одними з найперспективніших місць, де може знаходитися ця хижачка у вересні, є: Місця водойми поряд із затопленими деревами, вікна в прибережній рослинності, або області які граничать з рослинністю, місця з різким перепадом глибин, ями. Також треба відмітити, що лов щуки у вересні, особливо в його першій половині, буває продуктивний на мілинах, де ходить памолодь. Її місцезнаходження легко можна виявити по малькові, що нестримно рятується в різні боки. Так його ганяє тільки щука або, іноді, великий окунь.
Велика щука восени намагається триматися глибоких місць. Особливо коли вода вже досить остигнула. Ще вона часто зустрічається у обріза глибоких ям або біля обривистого берега, коли відразу починається глибина. У подібних місцях лов щуки осінню на спінінг нерідко вінчається перемогою над трофейним екземпляром.
Звичайно, багато рибалк знають про те, як правильно ловити щуку на спінінг восени, але, як відомо, в кожній справі є свої тонкощі, які іноді визначають, буде риболовля успішною або ні.
Одним з найважливіших чинників є відповідна підготовка рибалки і снастей до майбутньої риболовлі. І снасті, і приманка, і спорядження спінінгіста повинні відповідати тим умовам, в яких проходитиме лов щуки осінню. Лов щуки на спінінг у вересні може проходити як з човна, так і з берега. Для лову з човна треба підібрати спінінг завдовжки не більше 2.2 метрів, найчастіше буде досить і 2-х метрової вудки, з тестом від 8 до 25 грам. Це може бути палиця швидкого або параболічного ладу.
В якості основної волосіні краще використайте “плетінку” діаметром 0.15 – 0.2 мм. Поводок треба використати з тонкої сталевої струни, або з флюроокарбону діаметром від 0.50 мм.
Спінінг комплектується відповідною безінерційною котушкою. Звичайно це 2500 або 3000 розмір.
Риболовля на щуку у вересні з берега вимагає гарного оснащення, котре дозволить рибалити в любих умовах. З берега краще використовувати видлуще довжиною від 2.3 до 2.6 м, з тестом до 18-28 грамм.. Хоча тест спінінга цілком залежить від використовуваних примано. Якщо ваші приманки легкі і з підвищеною парусністю, як наприклад більшість воблеров, то можна взяти вудилище з меншим тестом, але лад у нього має бути середній або повільний. Таким спінінгом ви зробите більш дальший заброс.
Також не можна забувати, що деб ви не ловили щуку восени, завжди корисно мати при собі деский інтрумуент, такий як: екстрактор, зівник, ножиці, плоскогубці.. Без екстрактора і зівника часто буває дуже складно звільнити зубасту від гачка не поранившись, особливо якщо це великий екземпляр.
Як вже говорилося, восени зубаста хижачка стає дуже активною і звертає увагу практично на все, що знаходиться в полі її зору. Тому, на що ловити щуку восени, питання не дуже складне. Найпоширенішими і ефективнішими приманками на неї при лові спінінгом є: блешні різних розмірів і кольорів, що Коливаються і обертаються. Різноманітні воблеры. Силіконові приманки котрі використовуються в джиговій ловлі.
Основними критеріями при виборі приманок є їх розмір, колір, форма.. Що добре – де б не проводилася риболовля, лов щуки осінню на спінінг може бути вдалим при використанні приманок найрізноманітніших розмірів і кольорів. Осіння хижачка може атакувати як невеликі приманки, так і досить великі. Іноді розмір спійманого щуря ненабагато перевищує розмір приманки.
Але все таки слід пам’ятати, що чим більше приманки, тим рідше на неї клює дрібна риба, тим більша вірогідність упіймати на неї великий екземпляр хижачки. Також великі приманки найчастіше спрацьовують при лові на річках. Там зазвичай, в затонах або біля ям, ховаються трофейні щуки, на яких треба полювати тільки за допомогою великих приманок та ваг.
Найважливішим чинником при виборі кольору є міра прозорості води. Чим вода прозоріша, тим менш яскраву можна вибирати приманку. Тому, якщо ви ставите питання на що ловити щуку у вересні, коли вода ще не досить остигнула, і не так прозора, як в пізніший час, то слід звернути увагу на яскраві, сріблясті, жовті або кислотні примнанки. Будь то блешня, воблер або силікон. Лов щуки в жовтні, коли вода стає набагато прозоріше, може успішно проводитися на менш яскраві приманки.
Головне – вони повинні правильно і активно рухатися. У цей період яскравість кольору йде на другий план. Коли у неї починається жор, саме головне що треба зробити – це її знайти.