Спінінг, Статті

Ловля судака влітку.

Коротко охарактеризувати літній лов судака можна двома словами: до середини червня спостерігається активне клювання хижака після нересту. У липні ситу рибу можна упіймати не так легко, тільки застосувавши усі свої уміння і досвід. У серпні мігруючого судака необхідно довго шукати, оскільки зграя кочує по водоймі у пошуках зручної стоянки.

Особливості лову судака влітку – велика хижа риба, що мешкає в глубоких акваторіях з прісною проточною чистою водою, багатою киснем. Улюбленими житлами цього представника зазвичай бувають піщані і кам’янисті поверхні дна з поглибленнями і западинами, подобається йому і легка течія.

Не любить хижак бути серед водної рослинності, його там рідко коли можна виявити, за винятком періоду нересту у кінці травня – початку червня. В цей час самиця метає ікринки серед водоростей, а потім самець залишається їх охороняти. Великі особини ведуть поодиноке існування, а дрібний судак мешкає зграями. Виявити його можна зазвичай під час полювання за мальком або дрібною рибою.

Особливості лову судака літом

Кращий час для лову судака – це початок літа, коли у нього виникає жор після нересту. В цей час він мешкає в мілководих затоках і хапає все, що рухається. Цей період триває до середини червня. Потім жор зменшується, і судак йде в улюблені глибоководні місця. У цей період краще рибалити в темний час доби, коли клювання найбільш інтенсивне. Як виняток, хороший улов може бути і під час похмурої погоди або в період похолодань.

Літом судака зручно ловити рано вранці перед світанком або увечері після заходу і до півночі – в ці години найбільш активне клювання. Іноді може повезти у безвітряну тиху літню ніч.

Найбільш слушний час лову судака – в період активності, т. е. під час його полювання. Тоді можна застосовувати будь-яку наживку, яка хоч трохи схожа на його звичайну здобич. Одним із завдань тільки залишається знайти таке місце, де судак полює.

У нього дуже чутливий до освітлення зір, здатний уловлювати найслабкіші сигнали, а ось яскраве світло діє на цю рибу згубно. Саме тому вдень судак ховається в глибині під корчами і серед затоплених предметів, де є напівтемрява.

У літній період на зорі хижак ловить дрібницю біля зливних споруд або у вирах біля затонулих залізобетонних конструкцій. Вечірньої пори його можна упіймати під час зграєвого полювання за мальком, коли одна половина особин в якості загоничів просуває оточений косяк дрібниці на іншу частину хижаків, що зачаїлася. Місце полювання можна визначити по частому сплеску малька, що втікає від судака. В цей час хижак хапає будь-яку наживку (блисну або воблера), що рухається у воді.

Лов судака літом на поплавцеву вудку

Лов судака за допомогою поплавцевої вудки можливий і з будівельних споруд, таких як міст, гребля, мис, довга коса. Зручно ловити поплавочкой з човна, оскільки можна дістати будь-яке поглиблення – потаємне житло судака.

Наживкою на вудку служить живець з будь-якої спритної рибки:

бичок;

елец;

піскун;

уклейка.

Головне, щоб приманка активно рухалася, т. до. судака не притягає малорухома рибка. Хижак рішуче хапає жертву, проте після затоплення поплавця треба декілька секунд почекати і потім тільки різко підсікати.

Лов судака літом на спінінг

Для успішного полювання з суші вудилище має бути розміром більше 2,7 метрів, а ось для вудіння з плавзасобу досить буде невеликої довжини. Спінінг має бути зі швидким ладом. Бажано, щоб кінчик вудилища був забарвлений в контрастний з довкіллям колір для підвищення помітності щонайменшого клювання.

Волосінь має бути плетеною (діаметром від 0,22 мм до 0,35 мм)

Для лову судака за допомогою джига передусім необхідно виявити житло зграї. Робиться занедбаність джиг-головки з поролоновою рибкою або з твистером, заздалегідь оброблених аттрактантом. Під час зіткнення приманки з дном водойми кінець спінінга відскакує назад, а натягнення волосіні слабшає. У цей момент необхідно підкинути приманку (можна обійтися і без цієї дії) і провернути котушку на 2-3 обороти. Так виходить необхідний ступінчастий рух приманки вгору-вниз.

Силіконові приманки краще використувувати продовговасті, судак дуже любить саме такі форми. Наприклад Reins Saturn та його копії.

Літом судака ловити краще всього на початку червня і в другій половині серпня.

У липні хижак, наситившись, залягає в глибинних ущелинах на дні, його важко звідти дістати. У серпні, знайшовши житло зграї, можна добре поживитися. Судак – специфічний хижак. Його виходить упіймати в основному рано вранці і увечері на заході. У окремих випадках можна вдало рибалити літньою ніччю в тиху безвітряну погоду.

Схожі дописи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *