Поплавок, Спінінг, Статті

Надувний човен. Правильне зберігання – запорука справності!

Надувний човен. Правильне зберігання – запорука справності!

Якщо надувний плавальний засіб неправильно зберігати, його експлуатаційний термін значно скоротиться. Це обумовлюється швидким виникненням не лише множинних поломок в облаштуванні човна, але і підвищеною зношуваністю матеріалів, з яких вона була виготовлена.

Рекомендації по правильному зберіганню

Після закінчення сезону необхідно очистити човен від різних забруднень, промивши проточною водою і усунувши пісок, який є присутнім в проміжках між днищем і бортами. Також треба звільнити корпус човна від мулу, твані, мазуту, солі, трави, слідів пального. Мити плавальний засіб треба в надутому виді. Після цього просушити човен, притуливши його до стіни і давши можливість воді стекти вниз.

Виведення плям

Плями від забруднень не лише сприятимуть погіршенню зовнішнього вигляду човна, але і можуть перешкодити виявленню видимих несправностей. Для усунення плям, як правило, використовують теплу воду із заздалегідь розчиненим в ній милом. З метою виведення стійких забруднень можна застосувати легкі чистячі засоби з відсутністю або малим змістом в їх складі абразивів. Неприпустимо використання органічні розчинникі, наприклад, ацетон або бензин.

Сушка

Стежте, щоб особливо ретельно просох регулятор (стрічка), який покликаний сполучати днище виробу з його бортами. Далі плавальний засіб необхідно здути, і вивернувши виворітною стороною назовні, а також відвернувши клапани, залишити на відкритому повітрі ще на декілька годин. Це необхідно для повного висихання поверхні матеріалу і усунення навіть незначного конденсату.

Усунення дефектів

Тепер, коли човен повністю просох, оглянете його на предмет виявлення тріщин, потертостей, подряпин і інших дефектів. Дрібні тріщинки краще усунути відразу, не чекаючи майбутнього сезону. Річ у тому, що за час зберігання, матеріал з якого виготовлений надувний човен, може сильно пересохнути, після чого усунути навіть несуттєві тріщини буде набагато складніше. Далі присипте поверхню плавального засобу тальком, всередину камер також помістіть трохи вказаного мінералу.

Умови зберігання

Зберігати надувний плавальний засіб краще всього в приміщенні з помірною мірою вологості (35-80. Температура повітря може варіюватися від 0 до 25 градусів. При цьому човен слід залишити в розгорнутому виді і злегка притулити до стіни або якої-небудь поверхні. Якщо такої можливості немає, придбайте спеціальний чохол, призначений для безпечного зберігання подібних виробів.

Увага!

При зберіганні на човен не повинне потрапляти пряме ультрафіолетове випромінювання. Тримайте виріб на достатньій дистанції (не менше метра) від будь-яких нагрівальних і опалювальних приладів. Не можна допускати, щоб на надувний човен потрапляли хімічно активні засоби (луги, бензин, гас і так далі).

Перед упаковкою човна в чохол, намагайтеся складати його максимально вільно, тим самим понизивши вірогідність утворення мікротріщин. Пам’ятайте, чим більше радіусу закруглення на згинах складеного виробу, тим менше ризику появи на нім тріщин і потертостей.

Для профілактики виникнення вказаних дефектів, раз в пару місяців човен треба переупаковувати. Звертайте увагу, щоб нові згиби не співпадали із старими. Також в період переупаковки провітрюйте камеру усередині і міняйте в ній повітря кілька разів (пару-трійку разів буде досить).

Увага!

Також від різного роду забруднень, слід зробити ретельне очищення допоміжних деталей (хутра, сидінь, весел і тому подібне). Спочатку їх треба промити і добре висушити, а потім – упакувати.

Дотримуючись описані вище рекомендації, надувний плавальний засіб перебуватиме в експлуатації тривалий період. Ви зможете уберегти його від появи різних дефектів і насолоджуватися легким і безпечним пересуванням по водній акваторії!

Схожі дописи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *