Поплавок, Статті, Фідер

Особливості ловлі карася осінню.

Деякі особливості лову карася осінню.

Ох вже цей карась… Стільки про нього вже написано і розказано, що здається, складно придумати і відкрити щось нове в цьому напрямі. Карась – риба цікава, і в плані риболовлі, і в плані фізіології. Хоча я і є любителем лову спінінга, але ніколи не відмовляюся від риболовлі по карасеві. Особливо мені подобається ловити карася звичайними вудками, але іноді доводиться використати і донку, хоча цією снастю я користуюся не так часто.

Основний час лову карася доводиться на весняно-літній період. Саме в цей час, як раніше я думав, можна упіймати трофейного екземпляра. Але, виявляється, що і восени можна прекрасно половити карася, хоча, осіннє клювання і риболовля карася докорінно відрізняються від літнього. Усе це пов’язано з фізіологією, так що, за бажання можна знайти ці дані і підходити до риболовлі з “науковим” підходом.

До речі, якщо є час, саме так і рекомендую Вам поступати на риболовлі, оскільки такий підхід дисциплінує рибалку і дозволяє по-справжньому насолодитися риболовлею.

Умови для успішного осіннього лову карася

Отже, щоб упіймати карася восени треба дотриматися декількох умов:

1. В наявності у Вас має бути декілька типів снастей (донка, вудка, кивок, гумка)

2. Треба правильно вибрати місце, враховуючи при цьому час доби, температуру, глибини водойми

3. На карася обов’язково треба брати з собою декілька видів насадок і наживок

4. В обов’язковому порядку треба використати підгодівлю (влітку, карася можна ловити і без підгодівлі)

5. Снасть має бути як можна тоншою

Карась восени, де шукати

Восени, особливо коли настали холодні дні і температура води наближається до 15 градусів, велика частина карася скачується в глибші місця, отже, шукати карася треба на глибині. Наприклад, водойма, де рибалю я, має глибини 0,5-2,5 метра. Влітку карась краще всього клює з 0,5-1 метра, восени ж, на таких глибинах робити нічого.

Якщо вранці з ночі дує легкий вітерець і йде хвиля – для осіннього карася – це плюс. В цьому випадку, риба може підійти ближче до берега, а муть, піднята хвилею, маскує риболова.

Підгодівля і насадка з наживками

Підгодовувати карася восени бажано кулями з домішкою кормового мотиля, а ловити його краще на комбіновані насадки і наживки. Для цих цілей я використовую вудку з двома гачками, насаджую різні насадки, експериментую. Підгодовувати треба не конкретну точку, а певну ділянку, причому треба прагнути загодувати різні глибини. Якщо літом карася можна половити на 1 вудку, то восени переважно мати 2 вудилища.

Снасть і процес лову карася осінню

Поплавці і сама снасть мають бути максимально чутливими і легкими. Саме тому, іноді має сенс ставити поплавці без грузила (насадка створює вагу), або правильно розставляти грузила, щоб карась не випробовував зусилля при клюванні. Карась восени клює дуже обережно, без ривків і різких рухів, поплавець може злегка сіпатися, повільно йти убік, злегка випинати з води. Початкуючі рибалки можуть і не помітити осіннього клювання.

Використання поводків обов’язкове, причому треба прагнути до того, щоб гачки від грузила знаходилися на відстані не менше 30 сантиметрів – риба восени обережна і лякається всього.

Вудку восени завжди треба ставити на підставку, а у разі того, якщо поплавець зносить вітром або течією, просто зменшити дугу вільної волосіні. Якщо карась не клює на вудку, в хід йдуть донки – так що, треба пробувати усі способи. Взагалі, треба прагнути до того, щоб снасть була наближена до зимової : дрібні гачки, тонка волосінь (0,1-0,15мм), мінімум вантажу, м’які насадки і наживка (мотиль). Ні хвоста ні луски!

Схожі дописи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *