Огляди, Спінінг, Статті

Види силіконових приманок та їх застосування.

Популярність силіконових приманок для джигової ловлі росте безперервно. Тема розвивається, і немає нічого дивовижного в тому, що множиться і різноманітність приманок цього типу. Силікон випускається безліччю компаній в десятках, якщо не сотнях форм, які можна привести до певних типів. Про ці типи, види і основні форми силіконових приманок, съедобки, я і хочу коротко поговорити зараз у вигляді побіжного огляду. Кожен клас заслуговує детального розгляду, ретельного аналізу можливостей і особливостей.

Так що на кожного з класів буде своя окрема стаття. А зараз – попереднє ознайомлення з усім сімейством силіконових приманок.
Починалося усе силіконове сімейство з пластикових рибок. Коли став використовуватися м’якший матеріал – силікон, то вироблялияся дві основні перші форми приманок : віброхвости і твистера. З появою съедобки, т.з. їстівного силікону, що просочується аттрактантами і різними добавками, асортимент форм розширився: слаги, рибки, черв’яки, раки, октопуси, каракатиці, гібриди.

Більшість форм створена не на рівному місці, а є прообразами реального корму риби : черв’яків, рачків, п’явок, мальків і тому подібне.

Віброхвости.
Одній з базових форм силікону, з якого все розпочиналося – являється віброхвіст. Загальні характеристикипо яких можна відрізнити віброхвіст – по наявності хвостика-п’ятака, який покликаний здійснювати вібрацію. Форма тіла віброхвоста може бути різною. Є віброхвости з вузьким тілом, з високим тілом, з тілом круглого перерізу і тому подібне.

Хвіст-п’ятак може бути масивним або не дуже, від чого залежить частота вібрацій вироблюваних ім. Хвіст може мати насічку для кращої, живішої гри, може бути просто завуженимбез насічок. Сьогодні актуальне використання віброхвостів і із звичайного силікону і в класі съедобки. Якщо звичайні віброхвости консервативніші, використовують, як правило, дві основні форми: узкотеілий (minnow) і товстотілий (shad), то у випадку з съедобкой, різноманітність форм куди ширше.

Окрім класичних форм, до різних варіацій схильні тіла і хвости виброхвостов-съедобок. Тут і сегментовані тіла, концентричні кільця по усьому корпусу, хитромудрої форми переходи до хвоста-п’ятака. Розміри віброхвостів самі різні, від 1.5 дюймів до 5-6″. Може варіюватися м’якість силікону. Колірних рішень дуже багато. Оснащувати віброхвости рекомендується на джиг-головках. Тільки невеликі віброхвости класу мікроджиг оснащують на шарнірному монтажі.

Віброхвіст є однією з найефективніших приманок для лову хижака, оскільки імітує малька, невелику рибку якої живиться хижак.

Твістера.
Друга базова форма силіконових приманок – це твістер. Тіло класичного твістера нагадує деяку личинку на якій встановлений серповидний тонкий хвіст. Окрім звичайної форми тіла твістера, можливі і інші варіації: подовжені червоподібні, у формі рибки і тому подібне. Твістер може мати більш менш рифлене тіло. На тілі можуть бути деякі відростки, імітації лапок.

Складно сказати, що імітує твістер, оскільки прямого аналога немає. В той же час, риба, сприймаючи вібрацію і бачачи об’єкт, приймає приманку за деяку живність, комаха і тому подібне. Є твістери з подвійними хвостами. Вважається, що твістер з подвійним хвостом – це імітація жабки працюючої своїми задніми лапками. У воді твістер активно грає своїм хвостом, створюючи високочастотні коливання, що притягають рибу. Оснащують твістери як на джиг-головках, так і на шарнірі, а також, офсетними гачками.

По своїй ефективності твістер на рівні з віброхвостом.

Слаги.
Слаги є однією з популярних форм пасивного силікону. Якщо класичні м’які приманки, твістери і віброхвости – це активний силікон, то слаг – пасивний. Ця приманка не має власної гри при рівномірній проводці, її треба приводити в рух, міняючи швидкість підмотування котушкою і маніпуляціями вершиною спінінга.

Слаги можна відрізнити по хвосту, що звужується, відносно тіла. Тіло може імітувати рибку та бути схожим на тіло класичного віброхвоста, тільки на хвості немає п’ятака, а просто тоненький, прямий або роздвоєний як у рибки хвостик. Також, тіло слага може нагадувати черв’яка або п’явку. Слаги використовують в різних монтажах і оснащеннях. Слаг може бути насаджений на шарнірний монтаж з одинарним або офсетним гачком.

Також, широке застосування цих приманок в техаському оснащенні, дроп-шоті, відвідному поводку. Можна використовувати слаги з офсетним гачком, без огрузки, для лову на мілині або в траві. Слаги анімуются такими проводками: хвилями, скачками, вібрацією, волочінням, класичною сходинкою. Середні і великі слаги успішно використовуються для лову судака і щуки. На дрібні слаги успішно ловлять окуня і різну мирну рибу. Практично усі слаги роблять з м’якого силікону, що має їстівні властивості.

Рибки.
Рибки – це проміжний клас між віброхвостами і слагами. Це, як правило, пасивний силікон. Основна тенденція, це імітація невеликої рибки, малька. Частенько стараються наблизиться до максимальної реалістичності, зробити приманку точнісінько схожою на малька, зробити її природного кольору, напівпрозорою, з чітким промальовуванням очей, жабер, луски і роздвоєним хвостиком. У іншому, це не обов’язково. Є рибки, також умовно схожі на живий прототип, як і віброхвости.

Оснащують рибки на шарнірних монтажах, на офсетних гачках з огрузкой і без неї. Часто використовують силіконові рибки при лові на дроп-шот і відвідний поводок. Так як ці приманки у більшості своїй не мають своєї гри, їх анімують вершиною спінінга, як завжди роблять з пасивним силіконом, намагаючись відтворити рух рибки, малька у воді. Використовують, як плавні хвилеподібні рухи, так і досить різкі подбросы.

Черв’яки.
Силіконові черв’яки – це дуже популярна і ефективна м’яка приманка для микроджигового лову і інших стилів спінінга (відвідний поводок, дропшот, каролінське оснащення і тому подібне). Зрозуміло, що риба дуже любить різних черв’яків і личинок. Про це виразно говорить досвід лову на поплавцеву вудку і на фідер. Розробники міркували цілком логічно. Що якщо зробити приманку у формі черв’яка, з дуже м’якого силікону, наділивши її привабливим для риби запахом і смаком, то це буде дуже еффективно.

Так і з’явилася ціла плеяда приманок, що імітують черв’яків, п’явок, мотиля. Форма може прямо нагадувати черв’яка, або мати деякі відходження, у вигляді глибокої кільчастої насічки або змінної товщини, що наближає черв’яків до слагів.
Силіконові черв’яки – пасивна приманка, пожвавлювати яку потрібно за допомогою вудилища спінінга.

Черв’яки оснащуються одинарними або офсетними гачками, монтуються шарнірно з важком чебурашкой малої ваги, або на відвідному поводку, сплит-шоте, каролінському оснащенню

Такий стиль монтажу, як “вэки” найбільш застосовний саме з черв’яками з силікону. На великих силіконових черв’яків з успіхом ловиться щука, судак, сом, велика мирна риба. На дрібних, переважно, окунь, а також в прилові може бути повний спектр мирних мешканців водойми, оскільки черв’як – це універсальний корм для риби. І штучна силіконова імітація прекрасно справляється зі своєю функцією обманки.

Раки.
Раки, рачки – це улюблений корм різноманітної хижої риби, а також, великої мирної риби.
Створення силіконових імітацій цих організмів – цілком зрозуміло. Не дивує і їх висока ефективність. Риба бачить рачка, що рухається у дна, приймає його за свій звичний корм, оскільки він і поводиться привабливо, і пахне добре, і на смак – все як належить. А виявляється, що це обманка. Випускаються дуже різноманітні за формою силіконові рачки. Деякі дуже близько повторюють форму своїх живих прообразів, інші – дуже віддалено. Так або інакше, рачки дуже добре ловлять окуня різних розмірів.

Попадається на них щука, судак, великі мирні риби. Це відмінна приманка. Силіконові раки – це пасивна приманка. Оснащують їх на шарнірі, щоб надати велику рухливість в грі. Проводять рачка скачками по дну, або волочінням, або дрібним тремтінням на одному місці.

Каракатиці. Гібриди. Німфи.
У продовженні теми силіконових приманок, що не мають прототипів серед реальних живих організмів в наших прісноводих водоймах, не можна не згадати про клас різноманітних каракатиць. Незрозуміло, на що схожі ці приманки для риби, але на їх гру вона реагує чудово. Також, поряд з каракатицями слід розглядати і різноманітні незвичайні за формою приманки, які складно віднести до якогось конкретного класу, з описаних вище. Толі вони поєднують відразу декілька елементів цих приманок, толі мають не зовсім типові елементи.

Так або інакше, пробувати ловити на них коштує. Адже риболовля – це експерименти. Коли пасує класика – можна знайти успіх, застосовуючи нестандартні приманки і способи їх подання. Ось, приблизно так виглядає велика різноманітність сучасних силіконових приманок. У подальших статтях я розглядатиму детальніше кожен із згаданих класів, а також, оглядати конкретні моделі силікону і особливості його застосування.

Не забувайте про приманки нашого виробнитцтва Yakim Baits, котрі відомі вже по всій країні! НХНЧ!

Схожі дописи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *